Naudas aizņēmums: maldi un atspēkojumi

Pieteikuma forma

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs

Lai aizņēmējiem un portāla lietotājiem radītu objektīvu redzējumu par dažādu banku kredītprogrammām, Altero atklāja un atspēkoja virkni mītu, kas pirms tam tikai maldināja klientus un bankas. Par vispopulārākajiem un atspēkojamākajiem mītiem stāsta viens no Altero menedžeriem: Artūrs Kostins.


Bankā, kas mūs apkalpo, vienmēr ir visizdevīgākie piedāvājumi


Tā mēdz būt, bet ne vienmēr! Vēršanās pēc kredīta bankā, kuras klients jūs pirms tam neesat bijis, aizņem daudz vairāk laika, un jums būs obligāti jāapliecina savi ienākumi. Bet izdevīgums no “sveša” piedāvājuma var būt daudz interesantāks. Tāpēc, lai redzētu atšķirību starp dažādiem kredīta piedāvājumiem, tos ir nepieciešams salīdzināt. Lai objektīvi salīdzinātu, jāņem vērā ne tikai procentu likmes, bet arī visi papildus izdevumi: parasti šo summu nosaka bankas izdevumi un esošo pakalpojumu apmērs, bet tas ir atkarīgs arī no aizņēmēja – kādam mērķim viņš ņem kredītu un kāds uzticamības līmenis tam piemīt.


Atmaksāt kredītu pirms termiņa nav iespējams!


Tā nav tiesa! Atmaksāt aizņēmumu – aizņēmējam tas ir ne tikai izdevīgi, bet arī patīkami no psiholoģiskā viedokļa. Pirmstermiņa atmaksas gadījumā klients maksā procentu likmi tikai par izmantoto laika periodu, no tā netiek iekasēti papildus sodi vai gada komisijas, kas noteiktas atmaksas grafikā par pilnu līdzekļu atgriešanas periodu.


Vecākā gadu gājuma cilvēki (pensionāri) un cilvēki ar nelieliem ienākumiem nevar noformēt kredītu auto iegādei vai izdevumiem bez noteikta mērķa


Kad klients iesniedz pieteikumu aizņēmuma saņemšanai, banka, pirmkārt, pievērš uzmanību nevis ikmēneša peļņas apmēram, bet tās regularitātei. Turklāt, apstiprinot aizņēmuma summu, kreditors ņem vērā, ka minimālais maksājums nedrīkst pārsniegt 50% no ģimenes ienākumu kopējās summas. Bet jebkura banka vadās pēc savām stratēģijām, tāpēc dažādi kreditori piedāvās jums dažādas naudas summas. Atšķirības starp bankām varēsiet novērot arī attieksmē pret jums, kas izpaudīsies kā “prasības aizņēmējam”.


Kredīts pret auto ķīlu tiek izsniegts pret pārāk augstām procentu likmēm


Procentu likme auto kredītam svārstās no 1,3 līdz 45%. Atšķirība - kam piederēs īpašuma tiesība uz auto, kamēr aizņēmums netiks atmaksāts. Daudziem aizņēmējiem tas ir ļoti svarīgi: vai viņš varēs arī turpmāk izmantot savu auto un braukt ar to, vai arī tas stāvēs kreditora placī. Tieši otrais gadījums paredz zemas procentu likmes.


Bet ar to aizņēmumi pret auto ķīlu nebeidzas, jo automašīnas iegāde kredītā, tas arī ir aizņēmums pret mašīnas ķīlu (mašīna būs ieķīlāta bankā, kamēr aizņēmējs neatmaksās visu parādu).


Vislētākie auto aizņēmumi ir automašīnas ilgtermiņa noma ar tiesībām to vēlāk izpirkt, bet šajā gadījumā pati mašīna tiks noformēta uz kreditora vārda un kļūs par aizņēmēja īpašumu tikai pēc tam, kad tas būs pilnībā atmaksājis visu parādu. Ja izvēlaties īstu auto kredītu ar lielāku procentu summu, tad automašīna uzreiz pāriet jūsu īpašumā.


Salīdzinot visus šāda veida aizņēmumus, ņemiet vērā, kāda apdrošināšanas polišu pakete jums būs jānoformē, lai saņemtu vēlamo naudas summu, un to, vai kreditors pieprasa veikt pirmo iemaksu.


Patēriņa kredīts izmaksā dārgāk par visiem pārējiem aizņēmumiem


Patēriņa kreditēšanas procentu likmes vienmēr ir bijušas augstākas par hipotekārajām vai auto kredīta likmēm, bet pats patēriņa kredīts izmaksā lētāk tā nelielā atmaksas termiņa dēļ. Ja patēriņa kredītu salīdzina ar ātrajiem kredītiem vai kredītkartēm, tad arī šeit tas uzvar, jo izrādās lētāks un “caurspīdīgāks”. Tai pat laikā tikai patēriņa kredīts neprasa ķīlu vai galvotāju, bet saņemto naudas summu klients var izmantot jebkurām vajadzībām.


Patēriņa kredītu var saņemt tikai ar ideālu kredītvēsturi


Tā nav. Patēriņa kredīts ir pieejams arī tajos gadījumos, kad jums bijuši iepriekšējo kredītu maksājuma termiņa kavējumi. Tikai tagad kreditors jums piedāvās programmu ar daudz augstāku procentu likmi un nelielu naudas summu, jo bankas riski, ka nauda netiks atgriezta, ir palielinājušies jūsu neuzticamības dēļ.


Dažādu banku un investoru programmas ir pārāk līdzīgas un gandrīz ne ar ko neatšķiras viena no otras


Tie ir absolūti maldi! Kreditēšanas programmas ar savām summām var atšķirties viena no otras līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro. Bet Altero palīdz salīdzināt aizņēmumus citā “gaismā”. Procentu likmes apmērā šobrīd gandrīz nav iespējams orientēties, daudz lietderīgāk ir salīdzināt visus aizņēmēja izdevumus, kas saistīti ar kredīta apkalpošanu un jūsu bankas kontu.


Paņemt patēriņa kredītu vai noformēt auto līzingu var tikai bankās


Latvijā pastāv vairāk kā 60 kreditoru, kas strādā kā banku, tā arī nebanku sektorā. Pirms ņemt kredītu kādā no piedāvātajām organizācijām, mēs iesakām jums pārbaudīt, vai šai kompānijai ir licence kredītdarbībai. Nebūtu slikti, ja jūs varētu personīgi pārliecināties, ka visas kreditora tiesības un pienākumi atbilst Latvijas Republikas tiesiskajām normām. Visas šīs nianses aizņēmēji var noskaidrot patērētāju tiesību aizsardzības birojā.


Auto iegāde līzingā – maksā un nezini par ko!


Neviens no mums neatdos savu naudu vienkārši tāpat. Šeit viss ir vienkāršāk: daudzi izvēlas auto līzingu, lai katru dienu pārvietotos ar mašīnu, nemaksājot lielus kredīta maksājumus, jo tas ir ērtāk. Sen zināmā patiesība par to, ka cilvēki drīzāk lietos vajadzīgos priekšmetus, bet nepirks tos, attiecas tieši uz auto līzingu. Izmantojot līzingu, aizņēmējs var braukt ar jaunāko mīļākās markas modeli, bet pēc dažiem gadiem, kad mašīna kļūs ievērojami lētāka, to varēs izpirkt pilnībā. Ja esat nolēmis iegūt īpašumā lietotu auto, tad izdevīgāk uzreiz noformēt auto kredītu: automašīnas vecumā no 10 gadiem neprasa dārgu apdrošināšanu, tāpēc kredīta atmaksa būs viegla.


Lai izanalizētu visus kreditorus un katra kredītprogrammas, parastam aizņēmējam būs jāpatērē laiks – vismaz 2 dienas. Daudz vienkāršāk ir vērsties Altero un saņemt nepieciešamo informāciju jau pēc dažām stundām. Turklāt Altero portāls apstrādā jūsu pieprasījumu un izsniedz rezultātu parastam aizņēmējam saprotamā veidā. Kā un ar ko šī tīmekļa vietne ir palīdzējusi saviem lietotājiem, jūs varat izlasīt Altero atsauksmēs. Tur atrodami reālu cilvēku apraksti, kas ātri un izdevīgi varēja saņemt kredītu Altero un, pateicoties veiksmīgai pieredzei, arī turpmāk izmanto šo salīdzināšanas portālu.

Kredītu kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs

Uzzini savu kredītreitingu

Kā sākt investēt

Nestabilā ekonomiskā situācija pamudina cilvēkus veikt finanšu investīcijas

Kredīta procentu likme

Izvēloties sev kredītu, aizņēmējs pirmkārt pievērš uzmanību gada procentu likmes līmenim, bet vai vienmēr šī procentu likme ataino visus izdevumus, kurus aizņēmējs uzņemsies kopā ar kredīta pamatsummas atmaksu?

10 bailes no hipotekārā aizņēmuma,

Ja aplūkojam “bailes” no psiholoģijas viedokļa, tad šī izjūta mūs vienmēr uzmundrinās, tonizēs un neļaus atslābt

Kredīts zemes iegādei

Kredīts zemes iegādei – ne tik bieži iespējams sastapt šādu banku programmu