Reizē ar interneta veikalu skaita palielināšanos, pieaudzis arī preces sortiments. Protams, šāda tendence ved arī pie pircēju skaita palielināšanās. Interneta veikali kļuvuši īpaši populāri totālas pandēmijas periodā, kad neviens no mums nelabprāt pamet savu māju, lai dotos uz sabiedriskām vietām.
Pirkumus interneta veikalā bieži raksturo kā ātrākos, ērtākos un pat lētākos. Pārdevējiem interneta veikala preces – tā ir iespēja pārdot pēc iespējas vairāk savas produkcijas vai sniegt pakalpojumus plašākai klientu auditorijai. Personīgā interneta veikala neesamība atņem jums lielu daļu pircēju, kuri varētu nest jums papildus peļņu. Pat ja jūs uz pirkumiem interneta veikalā pagaidām skatieties mazliet skeptiski, liela daļa LR iedzīvotāju jau ir pieraduši iegādāties interneta veikalā pat pirmās nepieciešamības preces.
Ja jums ir sava interneta vietne, jums noteikti parādīsies virtuālie viesi, kas vēlēsies atstāt savu naudu jūsu platformā. Sava interneta veikala neesamība ir tieša iespēja jūsu konkurentam gūt papildus klientu auditoriju, kuru jūs nevarējāt piesaistīt tehnisku iemeslu dēļ.
Pēc galvenajiem parametriem visus interneta veikalus var iedalīt 3 lielās kategorijās:
1. Interneta veikali, kas paredzēti online tirdzniecībai, piemēram, Amazon, Etsy, eBay.
Šādiem interneta veikaliem jau ir izveidota tirdzniecības platforma, kurā jums atliks tikai reģistrēties, pievienot savas preces un to aprakstus. Veicot dažas vienkāršas manipulācijas tādā platformā kā Amazon, jūs uzreiz varat uzsākt pārdošanu. Etsy platforma vairāk ir paredzēta tiem, kas piedāvāto preci rada ar savām rokām un vairāk pozicionē savu darbību kā peļņu nesošu interesantu hobiju.
2. Platformas, kurās var izveidot savus interneta veikalus atkarībā no jūsu mērķiem. Uz šādām platformām var attiecināt Wix, Shopify un Squarespace.
Lai šeit izveidotu interneta veikalu, jums būs nepieciešamas dažas tehniskās zināšanas un iemaņas. Šo risinājumu parasti izmanto biznesmeņi, kam ir sava ražošana, bet kas nevēlas ieguldīt lielas naudas summas unikāla interneta veikala izveidē. Šādās platformās pārdošana var notikt offline un katru dienu.
3. Platformas, kurām ir savas izejas kods – palīdz radīt unikālus interneta veikalus (pilnvērtīgas tīmekļa vietnes); Magento, WordPress, Joomla, Drupal u.t.t
Lai šeit izveidotu interneta veikalu, jums būs nepieciešamas pietiekami lielas zināšanas. Šādas kategorijas interneta veikalam ir daudzas priekšrocības. Bieži ar šādu platformu saprot, kad saka “Izveidot savu tīmekļa vietni”. Kādas funkcijas varēs izmantot, ja jums būs savs unikāls interneta veikals:
Izveidojot savu tīmekļa vietni, jums radīsies iespēja veidot savu preču katalogu, kas tiks paplašināts pēc nepieciešamības. Reālo lietotāju (interneta veikalu īpašnieku) pieredze rāda, ka sākumā platformā ienāk aptuveni 40 cilvēki dienā, bet pēc SEO optimizācijas lietotāju skaits diennaktī var izaugt līdz 2000 cilvēkiem.