Kredītattiecības starp aizņēmēju un kreditoru tiek nostiprinātas ar rakstisku līgumu. Pēc tam bankas klients saņem dokumentā atrunāto naudas summu. Pēc noteikta laika perioda aizņēmējs sāk atgriezt no kreditora paņemtos līdzekļus ikmēneša maksājumu veidā, kas var tikt aprēķināti ar anuitātes vai diferencēto metodi.
Līdz ar finanšu tirgus attīstību vienkāršiem aizņēmējiem kļūst aizvien grūtāk orientēties investoru kredītproduktos. Lai saprastu, kāds tieši produkts jums ir nepieciešams, mēs nolēmām izveidot galveno aizdevumu veidu vienkāršu klasifikāciju.
1. Īstermiņa kredīti.
2. Paredzēti ražošanas apjomu palielināšanai, jaunas līnijas palaišanai, pēkšņa palielināta pieprasījuma realizācijai un apmierināšanai (attiecībā uz sezonas precēm un svētku periodos).
3. Var būt nepieciešami preču rezervju izveidošanai.
Parastā kredīta būtiska atšķirība no līzinga: noformējot kredītu, darījuma objekts uzreiz kļūst aizņēmēja īpašums. Turklāt aizņēmējs pa daļām atmaksā objekta vērtību reizē ar aprēķinātajiem procentiem par naudas izmantošanu. Līzingā īpašnieks ir līzinga devējs (līzinga kompānija), bet līzinga saņēmējam (klientam vai aizņēmējam) ir tikai tiesības lietot konkrēto objektu. Aizņēmējs var saņemt šo mantu savā īpašumā, bet tikai pēc tam, kad būs pilnībā atmaksājis visu līzinga summu.