Tieši šo piedāvājumu, kuru piedāvā lielākā daļa banku, mēs tagad apskatīsim.
Kredītlīnija – tas ir noteikts kopējais naudas līdzekļu limits, kuru banka piešķir savam klientam konkrētās daļās un noteiktos laika periodos. Naudas sadales īpatnības tiek precīzi reglamentētas pašā līgumā par kredītlīnijas piešķiršanu. Šis dokuments arī nosaka darbības termiņu, līdzekļu saņemšanas veidus, norēķinu formas ar banku saistībā ar parāda atgriešanu.
Kredītlīnijai var būt arī limits: naudas izsniegšanas limits vai parāda limits bankai.
Tas ir atsevišķs kredītlīniju veids bez ierobežojumiem un ar ilgtermiņa darbību, kas sākas ar 5 gadiem. Šādā kredītlīgumā netiek noteikti ierobežojumi, bet aizņēmējs var izmantot aizņēmuma līdzekļus daudzus gadus, regulāri veicot maksājumus un izpildot galvenos sadarbības nosacījumus.
Revolvera kredītlīnija tiek raksturota kā vispievilcīgākā: procentu likme tiek aprēķināta tikai par naudas izmantošanu un konkrēti par paņemto naudas līdzekļu summu. Šāda līnija var būt arī kā apdrošināšana, šādā gadījumā fiziska vai juridiska persona var noņemt līdzekļus pirmās nepieciešamības gadījumā.
Apdrošināšanas kredītlīnija nav izņēmums, papildinot bankas limitu vai ievērojot bankas prasības – aizņēmējam ir stingri jāievēro līguma nosacījumi. Savukārt bankai jāpiešķir atrunātā naudas summa, tiklīdz aizņēmējam rodas pēc tās nepieciešamība.
Par atvērto kredītlīniju pieņemts uzskatīt jebkuru kredītlīniju, kas vēl nav sasniegusi savu parāda vai izsniegšanas limitu, vai arī šī kredītlīguma darbības termiņš vēl nav beidzies. Atverot jebkuru kredītlīniju kategoriju no augstākminētajām, aizņēmējam ir tiesības izmantot bankas līdzekļus pēc vajadzības un noteiktajos apmēros, bet viņš arī uzņemas saistības regulāri papildināt līdzekļu limitu, veidojot nepieciešamo naudas atlikumu līnijas kontā.
Jebkura kredītlīnija, parasti, ir paredzēta izmantošanai tikai uzņēmumiem vai individuāliem uzņēmējiem. Parasti banka var noformēt šādu kredītlīgumu juridiskai personai, kura darbojas vismaz 6 mēnešus vai ilgāk. Lai iegūtu kreditora uzticību, aizņēmējam ir jābūt pozitīvai reputācijai tirgū un pieklājīgai maksātspējai. Lai apstiprinātu savu uzticamību, klients kā garantu bankai var piedāvāt vērtspapīrus, nekustamo īpašumu, kas pieder pašai juridiskajai personai, vai izmantot galvotāju palīdzību.
Izskatot katru potenciālā aizņēmēja kandidatūru, banka patstāvīgi nosaka, kādu kredītlīnijas veidu tā varēs piedāvāt tieši šim uzņēmumam, uz kādu termiņu un ar kādiem ierobežojumiem. Daudzi kreditori ļauj saviem klientiem patstāvīgi izvēlēties gada likmes aprēķināšanas veidu (tā var būt mainīga vai fiksēta).
Individuālie uzņēmēji kredītlīniju uzskata par daudz pievilcīgāku kā vienkāršu kredītu, jo nauda ienāk pa daļām, atkarībā no uzņēmuma vajadzībām, tādējādi palielinot pamata kapitālu vai palīdzot segt esošos izdevumus.